Oblatní kolo železničářů - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Oblatní kolo železničářů

Ostatní turnaje

OBLASTNÍ   KOLO   ŽELEZNIČÁŘŮ

KOŘENOV   9. – 10. března 2012

Početná výprava sendražických šachistů se zúčastnila oblastního kola železničářů v šachu, který byl zároveň kvalifikací pro postup do přeboru ČR železničářů. Postupovalo prvních 8 šachistů a boje byly ve velmi vyrovnaném turnaji velice urputné.

Naše železničářská sestava byla následující: Jindřich Březina, Miroslav Řebíček, Václav Uhlíř a Jiří Zelenka. Tuto čtveřici doplnil ve startovním poli ještě Ing.Jiří Groh, který v této sezoně hostuje za ŠO Sendražice.

A s jakými ambicemi jsme do Jizerských hor odjížděli? Předpoklad byl ten, že do finále ČR železničářů postoupí Jirka Groh, my ostatní si dobře zahrajeme a ambiciosní Jiří „RIGOS“ Zelenka získá více jak jeden bod, aby nahradil své nulové bodové konto ze soutěží družstev  v letošní sezoně.

Turnaj se uskutečnil v nádherném prostředí hotelu Lesní chata v Kořenově, kde bylo jak ubytování, tak stravování i hrací místnost. Hotel, který je majetkem OSŽ, splňuje ty největší předpoklady  z hlediska jak ubytování, tak i stravy. Výborné jídlo si pochvalovali všichni účastníci turnaje. Snídaně i večeře formou švédského stolu, k obědu první den řízek a druhý den svíčková.

O kvalitě účastníků oblastního kola železničářů svědčí startovní listina, kde je uvedeno ELO jednotlivých hráčů.

4
   Korschner Miroslav  2176  2145    CZE   SK Spartak Usti n.L.
   Šram  Petr             1000  0       CZE DKV C.Trebova

Po uzavření startovní listiny došlo k losování prvního kola. Turnaje se zúčastnilo celkem 26 šachistů z původně 29 přihlášených.Celý turnaj se hrál švýcarským systémem na 9 kol formou rapid šachu, každý hráč měl na partii 25 minut.

V sobotu 10.3.2012 před polednem, dle časového rozpisu, skončilo oblastní kolo železničářů vyhlášením výsledků. Věcné ceny obdrželi první tři vítězové a prvních osm bylo nominováno na přebor ČR železničářů, který se uskuteční ve dnech 16. – 18.3.2012. Pořadatelem je olomoucká dráha.

Z tohoto turnaje se nejlepší kvalifikují do reprezentačního družstva železničářů ČR, které se v květnu zúčastní mezinárodního mistrovství železničářů. To se uskuteční v Bulharsku.

Turnaj proběhl v přátelské atmosféře a v hezkém prostředí Jizerských hor. Velkou zásluhu na klidném průběhu má bezesporu předseda sportovní komise Stanislav Nosek se svým týmem organizátorů.

V krátkém zhodnocení můžeme konstatovat, že favorité svoji roli splnili a všichni se kvalifikovali na přebor ČR. Všem lze jen popřát, aby úspěšně reprezentovali oblast Prahu a v co největším počtu se prosadili do týmu ČR železničářů.

Zapsal a zhodnotil hlavní rozhodčí soutěže: Václav Uhlíř.